Jdi na obsah Jdi na menu

DVE PERCENTÁ

Drahí priatelia. Aj tento rok máme od nášho štátu možnosť „vziať si späť“ 2% z našich daní z príjmov a rozhodnúť o tom, že budú použité na správnu vec. Rozhodujete tak o tom, že časť z vašich už zaplatených daní (nebojte sa, nie sú to dane navyše) môže byť presmerovaná zo štátneho rozpočtu a efektívne použitá na podporu aktivít rôznych neziskových organizácií. Navyše si môžete dokonca úplne presne vybrať, kam vaše finančné prostriedky poputujú.

Jednou z takýchto neziskových organizácií, ktoré prosí o vašu podporu, je aj občianske združenie HOPERISE, ktoré vzniklo v roku 2014 a jeho hlavným poslaním je podpora života vo farnosti Rajec, gospelovej kapely HopeRise a všetkých aktivít, ktorým sa venuje. Patrí medzi ne napríklad viac ako 20 podujatí ročne v Rajci a jeho okolí – napríklad projekt Piesne chvál, či organizovaný gospelový festival Heaven, ktorého sa pravidelne zúčastňuje množstvo slovenských, ale aj zahraničných gospelových kapiel a prichádza naň množstvo ľudí všetkých vekových kategórií. Práve vaše 2% nám môžu veľmi pomôcť, aby sme v týchto aktivitách mohli nielen pokračovať, ale aj v tomto roku ich pripravili ešte zaujímavejšie .

Rozhodli ste sa pre nás, no neviete, ako na to?

AK STE ZAMESTNANEC:

Požiadajte vášho zamestnávateľa ( tetu účtovníčku (smile):) ), aby vám vystavil tlačivá "Potvrdenie o zaplatení dane" a "vyhlásenie o poukázaní 2% dane" za rok 2016. Vzor vyhlásenia aj s našimi údajmi, najdete tu ▸ STIAHNUŤ TLAČIVO  A potom už len stačí s týmito dvoma papiermi prísť na daňový úrad (do 30.4.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska) alebo to donesiete nám na Piesne chvál (11.2.2017 alebo 11.3.2017 ) do  pripravenej krabice, ALEBO ich vložte do schránky OZ HOPERISE (Moyzesova 721,  015 01 Rajec) najneskôr do 21.4.2017. My takto zhromaždené tlačivá odnesieme na daňový úrad naraz a vy tam už nemusíte chodiť.

AK STE FIRMA:

Váš účtovník Vám s radosťou pomôže ako Vy môžete pomôcť nám :)

Dôležité termíny:

 do 31. marca 2017  - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania

 do 30. apríla 2017  - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Údaje do údajov o prijímateľovi:

IČO: 42388856

Právna forma: občianske združenie 

Obchodný názov: HOPERISE

Sídlo: Moyzesova 721,  015 01 Rajec

2--web.png