Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

2%

Drahí priatelia. Aj tento rok máme od nášho štátu možnosť „vziať si späť“ 2% z našich daní z príjmov a rozhodnúť o tom, že budú použité na správnu vec. Rozhodujete tak o tom, že časť z vašich už zaplatených daní (nebojte sa, nie sú to dane navyše) môže byť presmerovaná zo štátneho rozpočtu a efektívne použitá na podporu aktivít rôznych neziskových organizácií. Navyše si môžete dokonca úplne presne vybrať, kam vaše finančné prostriedky poputujú.

Jednou z takýchto neziskových organizácií, ktoré prosí o vašu podporu, je aj občianske združenie HOPERISE, ktoré vzniklo v roku 2014 a jeho hlavným poslaním je podpora života vo farnosti Rajec, gospelovej kapely HopeRise a všetkých aktivít, ktorým sa venuje. Patrí medzi ne napríklad viac ako 20 podujatí ročne v Rajci a jeho okolí – napríklad projekt Piesne chvál, či organizovaný gospelový festival Heaven, ktorého sa pravidelne zúčastňuje množstvo slovenských, ale aj zahraničných gospelových kapiel a prichádza naň množstvo ľudí všetkých vekových kategórií. Práve vaše 2% nám môžu veľmi pomôcť, aby sme v týchto aktivitách mohli nielen pokračovať, ale aj v tomto roku ich pripravili ešte zaujímavejšie .

Rozhodli ste sa pre nás, no neviete, ako na to?

AK STE ZAMESTNANEC:

Požiadajte vášho zamestnávateľa ( tetu účtovníčku (smile):) ), aby vám vystavil tlačivá "Potvrdenie o zaplatení dane" a "vyhlásenie o poukázaní 2% dane" za rok 2018. Vzor vyhlásenia aj s našimi údajmi, najdete tu ▸ STIAHNUŤ TLAČIVO A potom už len stačí s týmito dvoma papiermi prísť na daňový úrad (do 30.4.2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska) alebo to donesiete nám na chvály v Rajci do  pripravenej krabice, ALEBO ich vložte do schránky OZ HOPERISE (Moyzesova 721,  015 01 Rajec) najneskôr do 19.4.2019. My takto zhromaždené tlačivá odnesieme na daňový úrad naraz a vy tam už nemusíte chodiť.

AK STE FIRMA:

Váš účtovník Vám s radosťou pomôže ako Vy môžete pomôcť nám :)

Dôležité termíny:

31.03.2019 - posledný termín na podanie daňového priznania pre právnické osoby

30.04.2019 - posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

Údaje do údajov o prijímateľovi:

IČO: 42388856

Právna forma: OBČIANSKE ZDRUŽENIE 

Obchodný názov: HOPERISE

Sídlo: MOYZESOVA 721,  015 01 RAJEC

2--2019.png